Proces obróbki skrawaniem, którego celem jest usunięcie poszczególnych warstw naddatku obróbkowego, może kończyć się szlifowaniem wałków. Aby przebiegał prawidłowo, stosuje się do tego celu różnego rodzaju szlifierki – np. kołowe. Czym są, jaka jest zasada ich działania i dlaczego są tak często stosowane przez najnowocześniejsze firmy?

Szlifowanie wałków a szlifierki kołowe – co warto wiedzieć?

Szlifowanie wałków jest bardzo istotnym etapem procesu obróbki skrawaniem – elementy te są częściami silników spalinowych narażonymi na bardzo duże obciążenia oraz urazy mechaniczne. Z tego względu niezbędne jest ich szlifowanie, by zyskały odpowiednie parametry oraz należytą odporność na wszelkie czynniki zewnętrzne.

Dlatego coraz więcej firm wykorzystuje do ich obróbki szlifierki kołowe, które działają na nieco innej zasadzie niż np. urządzenia do szlifowania płaszczyzn. Wałki są w nich mocowane w kłach znajdujących się na stole szlifierki, zaś do obróbki wykorzystywany jest ruch obrotowy. Stosuje się do tego niewielką prędkość, a detal przesuwa się wraz ze stołem ruchem wzdłużnym. Za szlifowanie wałków odpowiada obracająca się ściernica, która umożliwia bardzo precyzyjną obróbką elementu.

Szlifowanie wałków za pomocą tego urządzenia to nie tylko precyzja i szybkość, ale również możliwość obróbki nawet mniejszych detali. Dlatego jest to rozwiązanie stosowane przez tak dużą liczbę nowoczesnych przedsiębiorstw.

Interesuje Cię szlifowanie wałków? Skorzystaj z usług specjalistów!

Jeżeli chcesz, aby szlifowanie wałków przebiegało sprawnie i skutecznie, skorzystaj z usług doświadczonej firmy, takiej jak Hannecard. Powinna ona używać wysokiej klasy urządzeń oraz zapewniać różnego rodzaju rozwiązania, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb (w tym różne powłoki).

Polecamy więc dokładne zapoznanie się z ofertą danej firmy, sprawdzenie jej dotychczasowych realizacji oraz zweryfikowanie opinii wcześniejszych klientów, które znajdziesz np. w Google.

Cała oferta firmy Hannecard znajduje się na stronie https://www.hannecard.pl.