Firmy zajmujące się odbiorem odpadów zazwyczaj dysponują sporą flotą śmieciarek różnego typu. Inne pojazdy sprawdzają się w przypadku odbioru śmieci zmieszanych z miejskich kontenerów, a inne w sytuacji odbioru odpadów z kubłów od pojedynczych gospodarstw domowych. Producenci, którzy się specjalizują w wykonawstwie takich pojazdów niemalże do perfekcji opanowali różne patenty i rozwiązania, które mają na celu każdego dnia poprawiać efektywność pracy w terenie.

Wysokiej klasy pojazdy to także duża szansa na bezawaryjną pracę bez przestojów, a jeśli zajdzie potrzeba przeprowadzenia naprawy- oryginalne części zamienne do śmieciarek Terberg zawsze dostarczone na czas, aby wszystko mogło pójść szybko i sprawnie. Jednym z popularniejszych typów śmieciarek, jakie zajmują się wydajną zbiórką odpadów są tak zwane sideloadery, a więc pojazdy, gdzie wrzutnik pojemników znajduje się na jednym z boków pojazdu. Pojazdy te umożliwiają zarówno zbiórkę odpadów jak i ich recykling.

 

Wiele zalet śmieciarek ładowanych z boku

 

Ze względu na swoją inteligentną konstrukcję, śmieciarki te są przystosowane do opróżniania bardzo dużych kontenerów zbiorczych z odpadami komunalnymi. Moduł daje możliwość opróżniania nawet kontenerów o pojemności do 2300 litrów. Ten typ śmieciarki ma również tę ogromną zaletę, że może być obsługiwany tylko i wyłącznie przez jedną osobę, co wyłącza konieczność pracy dodatkowego operatora przy wrzutniku. Śmieciarki mają ogromną ładowność i pracują bardzo wydajnie. Krótki czas opróżniania, a także szybkie cykle podnoszenia sprawiają, że zbiórka odpadów z wykorzystaniem sideloadera jest naprawdę bardzo efektywna. Kierowca dodatkowo posiada także możliwość dokładnego monitorowania całego boku pojazdu wraz z wrzutnikiem tak, aby załadunek śmieci faktycznie mógł być bezpieczny. Kamery dające obraz 360 stopni dokładnie pokazują ułożenie pojazdu, a także pracę samego wrzutnika. Takie pojazdy naprawdę perfekcyjnie sprawdzają się w codziennej praktyce.