Myśląc o zakupie nowego samochodu często myślimy jednocześnie o tym, aby sprzedać swój dotychczasowy pojazd. Dzięki temu możemy uzyskać dodatkowe pieniądze, które posłużą do zakupu nowego auta. Chcąc spieniężyć swoje cztery kółka ich właściciele mają kilka możliwości na dokonanie takiej sprzedaży, istnieją miejsca i sposoby, które pozwalają na znalezienie kupca na swoje auto.

Skup aut

To jedna z najszybszych i najpewniejszych opcji na sprzedaż swojego samochodu. Aby tego dokonać wystarczy podjechać do takiego skupu i poznać jego ofertę. A we współczesnym świecie nie musimy nawet tracić paliwa na jeżdżenie gdziekolwiek. Wystarczy wejść na stronę – krakow-skup-aut.pl, gdzie w zakładce „Sprzedaż samochodu” widnieje formularz zgłoszeniowy. Wystarczy podać w nim markę, model, rok produkcji, paliwo, przebieg, proponowaną cenę,opis i dołączyć zdjęcie, a ludzie ze skupu sami się z nami skontaktują. Jest to zdecydowanie znaczna oszczędność czasu, a dodatkowo samochód możemy w tym sprzedać za gotówkę, a wszystkimi formalnościami związanymi z transakcją kupna – sprzedaży zajmie się firma, której samochód sprzedajemy.

Giełda samochodowa

Sposobem znanym od lat na sprzedaż lub kupno używanego samochodu są także giełdy samochodowe. Odbywają się one w niedziele na placach do tego celu przeznaczonych. Sprzedając samochód poprzez giełdę należy jednak mieć świadomość, że łączy się to z dodatkowymi kosztami, za wjazd na teren giełdy należy bowiem zapłacić. Dodatkowo być może konieczne będzie odwiedzenie giełdy kilka razy, jeśli za pierwszym razem nie znajdzie się kupiec chętny stać się posiadaczem takiego samochodu jak nasz. Zaletą giełdy jest niemal natychmiastowa wymiana. Z giełdy dotychczasowy właściciel samochodu może wyjść pieszo, ale z gotówką w kieszeni, zaś nowy wyjechać z niej samochodem ale bez pieniędzy.

Sprzedaż przez internet

Innym miejscem, w którym można sprzedać używany samochód jest wirtualna przestrzeń. W internecie jest wiele stron  internetowych za pośrednictwem, których można spieniężyć swój samochód. Jedne z nich są to ogólnie znane serwisy aukcyjne (warto przy tym dodać, że ogłoszenia dotyczące sprzedaży samochodów są tam płatne), inne to serwisy ogłoszeniowe, są także strony stricte stworzone z myślą o kupnie i sprzedaży samochodu. Jest to dobry sposób na sprzedaż, bo oferta trafia do bardzo szerokiego grona odbiorców, co zwiększa szanse, że wśród nich znajdzie się kupiec, który będzie zainteresowany właśnie takim samochodem jak nasz.