Z wyborem wszelkiego rodzaju płynów eksploatacyjnych do swojego samochodu wielu z nas ma spory problem, co oczywiście nikogo dziwić nie może. Trzeba pamiętać bowiem przede wszystkim o tym, że tego typu produktów na rynku jest dziś całe mnóstwo. Jeżeli natomiast dochodzimy do momentu ich wyboru i weźmiemy pod uwagę podobne ceny czy zapewnienia producentów, pojawia się problem. Nie inaczej jest również, jeżeli spojrzymy na płyny do chłodnic. Jak zatem dokonać ich wyboru, aby mieć pewność, że zalaliśmy płyn naprawdę dobry?

Aprobata producenta

Jeżeli mielibyśmy polecić jakieś płyny, to w pierwszej kolejności wskazalibyśmy na te, które spełniają tak zwane aprobaty producenta. Wielu może je uznać za kolejne tanie chwyty reklamowe, z czym spotykamy się na każdym produkcie. Nie do końca jest to jednak prawda. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że aprobata producenta to coś więcej niż spełnianie czy przewyższanie danych norm. Porównać możemy to do dwóch osób, spośród których jedna ma prawo jazdy, a druga go nie ma, ale zapewnia, że dobrze jeździ. Chyba oczywiste jest, że bardziej ufacie komuś, kto już przez taki egzamin przeszedł.

Posługując się jakimś przykładem, doskonale wygląda tutaj płyn chłodniczy Petrygo G12+, który został zaakceptowany i jest polecany przez wielu producentów samochodów osobowych oraz silników.

Wymagania silnika

Ponadto radzimy wziąć pod uwagę również wymagania samego silnika. Pamiętajmy, że samochody starsze zadowalały się płynami wykonanymi w technologii krzemianowej. Wadą takich płynów była jednak dość krótka trwałość, która sprowadza się do maksymalnie trzech lat. Przy nowszych samochodach stosować trzeba już bezkrzemianowe płyny OAT. Elementy układu chłodniczego pokrywają one cienką powłoką ochronną, ale ich trwałość to nawet siedem lat eksploatacji.

Niezależnie od tego, jakich płynów szukacie, na pewno znajdziecie je w ofercie sklepu olejarz.pl, który gwarantuje szeroki wybór i niskie ceny. Wszystkie płyny do chłodnic tego podmiotu znajdziecie Państwo pod linkiem http://www.olejarz.pl/73-plyny-do-chlodnic.