Wybierając się na wakacje czy nawet jakieś spotkanie biznesowe wielu z nas stawia dziś na linie lotnicze, co też nikogo w większym stopniu dziwić nie może. Trzeba mieć bowiem na uwadze to, że obecnie jest to dość tania forma podróży. Choćby dlatego, że na rynku nie brakuje tanich linii lotniczych, które oferują nam bilety w atrakcyjnych cenach. Ponadto pod uwagę wziąć trzeba także szybkość takiej podróży oraz komfort. Nie da się ukryć, że to najlepsza opcja, jaką mamy dziś do wyboru. Skoro tak skupmy się też i na parkingach, które znajdziemy przy lotniskach, a gdzie często zostawiamy swoje samochodowy nie na dzień lub dwa, ale tydzień, dwa lub dłużej. Czy są tam one bezpieczne?

Parking a bezpieczeństwo samochodu

Nie można powiedzieć, że pozostawienie samochodu na każdym parkingu będzie wiązało się ze 100-procentowym bezpieczeństwem. Na pewno nie jest to takie oczywiste, a więc wiele zależy tutaj od tego, jak wybrać taki parking. Na co zwrócić uwagę?

Strzeżony lub dozorowany

W pierwszej kolejności odnieśmy się do stosunku takiego parkingu. Ten może być tylko dozorowany lub wręcz przeciwnie strzeżony. Na czym polega różnica? Parking dozorowany to bowiem taki, na którym tylko pozostawiamy auta a firma, która go tam przytrzymuje, nie bierze żadnej odpowiedzialności za to, czy coś mu się stanie. Nie jest więc tajemnicą, że parkingi takie są też dość tanie. Jest to więc swego rodzaju jedynie wynajem miejsca.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku parkingu strzeżonego, gdzie ochrona jest już na zdecydowanie wyższym poziomie. W tym przypadku możemy liczyć na teren ogrodzony, do którego wjazd zagrodzony jest bramą lub szlabanem. Parking taki jest też monitorowany, a więc poziom bezpieczeństwa jest tam na zdecydowanie wyższym poziomie. Przykładem takiego miejsca parkingowego jest parking przy lotnisku Pyrzowice, a dokładniej „Atmosfera„. Pozostawienie samochodu w tym miejscu nawet na dłuższy okres nie wiąże się z żadnym zagrożeniem. W takim samym stanie odbierzecie go bowiem po powrocie.